4 ile ulaşım sağlanamıyor! Kar engeli...

Kar nedeniyle Doğu'daki 4 ildeki 761 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 11:19
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 11:19
4 ile ulaşım sağlanamıyor! Kar engeli...

Doğu'da 4 ilde 762 yerleşim yerine kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Konuyla ilgili Van Büyükşehir Belediyesi açıklama yaparak, yağış dolayısıyla 272 mahalleye ulaşılamadığını ve ekiplerin kapalı yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Ulaşım sorunu yaşanan kentlerden biri de Bitlis. Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kar nedeniyle 188 köy yolunun kapandığını söyledi. Ekipler, köy yolları ile cadde ve sokaklardaki karları temizleyerek tuzlama çalışması yaptı.

Hakkari'de ise İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, kent genelinde kar ve tipi nedeniyle kapanan 40 köy ve 87 mezra yolunun açılması için çalışma başlattı. Belediye ekipleri de beyaza bürünen şehir merkezindeki yol ve caddelerde kar küreme çalışması yürüttü.

Muş'ta da İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kentte kar nedeniyle 174 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Ekiplerin karla kaplı köy yollarını açmaya başladığını ifade eden Yentür, ayrıca acil durumlar için bir ekibin bekletildiğini kaydetti. 

(AA)