4 ay yoğun bakımda kalıp koronavirüsü yenen Oğuz Peker'e hastaneden 1.6 milyonluk fatura

Koronavirüs salgının Türkiye'deki ilk hastalarından olan 73 yaşındaki Oğuz Peker, 4 ay boyunca kaldığı yoğun bakımdan, yaşam mücadelesini kazanarak çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde taburcu olan Oğuz Peker, yoğun bakımdan uyandıktan sonra çevresindeki sağlık çalışanlarına sorduğu 'Neden herkes maskeli' sorusuyla gündem olmuştu. Koronavirüsü atlatan Oğuz Peker, şimdi de hastaneden gelen faturayla büyük bir şok yaşadı. Hastane Peker'e, yoğun bakımda kaldığı 4 aylık süre için 1 milyon 600 bin lira fatura çıkardı.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 15:14
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 08:54
4 ay yoğun bakımda kalıp koronavirüsü yenen Oğuz Peker'e hastaneden 1.6 milyonluk fatura

Türkiye'nin ilk koronavirüs hastalarından olan ve 4 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde taburcu olan 73 yaşındaki Oğuz Peker'in hastanedeki tedavisinin faturası belli oldu.

Oğuz Peker tedavisi için 1 milyon 600 bin lira fatura geldi. Faturanın 1 milyon lirası Peker'in özel sağlık sigortası tarafından karşılandı. Diğer 600 bin lirasını ise Peker kendisi ödedi.

Peker 23 Mart'ta özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan incelemelerin ardından Oğuz Peker'e akciğerde buzlu cam görüntüsünden Covid-19 teşhisi konuldu. Hemen hastaneye yatırılan Peker, iki gün sonra da artık kesintisiz 125 gün yani 4 ay sürecek yoğun bakıma alındı. 4 ay boyunca kesintisiz kaldığı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Peker, çok zorlu tedavi sürecini geride bırakıp aylar sonra taburcu olmanın mutluluğunu yaşamıştı.
 

Etiketler: oğuz peker