37 yaşındaki Tuğba Uzun 10 yaşındaki oğlunu öldürüp, doğalgaz borusuna kendini asarak intihar etti

37 yaşındaki Tuğba Uzun 10 yaşındaki oğlunu öldürüp, doğalgaz borusuna kendini asarak intihar etti
Yayınlanma Tarihi: 18.01.2020 10:32 | Değiştirme Tarihi: 18.01.2020 10:32

Tokat'ta kelimenin tam anlamıyla bir vahşet yaşandı. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen 37 yaşındaki anne, önce 10 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldürdü, ardından da kendini doğal gaz borusuna astı. Çilingir ile girilen evde baba, gördüğü manzara karşısında fenalık geçirdi. İşte Tuğba Uzun ve 10 yaşındaki oğlu Kayra'nın ölümüyle ilgili ayrıntılar...

Tokat Devlet Hastanesi’nin ana okulunda müdür yardımcısı olarak görev yapan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Tuğba Uzun (37), evinde oğlu Kayra’yı (10) bıçaklayarak öldürdükten sonra, kendini doğal gaz borusuna asarak yaşamına son verdi. Çilingir ile açılan eve giren baba Mustafa Uzun, eşi ve oğlunun cansız bedeni ile karşılaşınca fenalık geçirdi.

Tokatta Vakıflar Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak görev yapan Mustafa Uzun, saat 21.30 sıralarında Beybağı Mahallesi Fatih Camisi karşısında bulunan lojmanındaki evine geldi. Uzun, evinin ziline bastı ancak açan olmadı. Telefonla da eşine ulaşamayınca telaşlanarak çilingir çağırdı. Çilingirin kapısını açtığı eve giren Mustafa Uzun, eşini mutfakta doğal gaz borusunu asılı vaziyette, özel bir okulda 4’üncü sınıfta okuyan oğlu Kayra’yı ise yatak odasında hareketsiz şekilde buldu. İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı incelemede anne ile oğlunun yaşamını yitirdiği belirlendi. Yapılan ilk incelemede psikolojik sorunları olduğu gerekçesiyle depresyon ilaçları kullandığı öğrenilen anne Tuğba Uzun’un, oğlunu ekmek bıçağı ile öldürdükten sonra kendini mutfakta doğal gaz borusuna asarak intihar ettiği saptandı. Acı olay sonrası fenalık geçiren baba Mustafa Uzun, sağlık ekipleri tarafından Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis ve savcının evde yaptığı incelemenin ardından anne ile oğlunun cansız bedeni otopsi için Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.