35 kez maske cezası yiyen esnafın dükkanına astığı yazı görenleri şaşkına çevirdi

13 yıldız Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde esnaflık yapan Erkan Cinbir, şu zamana kadar 35 kez maske cezası yedi. Cinbir, bu cezaların ardından dükkanına astığı yazı ile gündeme geldi. Erkan Cinbir, koronavirüs maskesinin hastalıktan koruduğuna ilişkin bilimsel veri sunabilene bir ay boyunca bedava yemek vereceğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2021 12:45
Değiştirme Tarihi: 11.06.2021 12:56

Tüm dünya ve Türkiye yeni tip koronavirüs ile mücadele ederken Çaycuma ilçesinde esnaflık yapan Erkan Cinbir hakkında tam 35 kez maske kullanmamaktan idari para cezası uygulandı. Önceki günlerde Cinbir'in müşteri kabul etmemesi gerektiği halde müşteriye yemek yedirdiği gerekçesiyle iş yerine de 15 günlük kapatma cezası uygulandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

"ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM"


Bir buçuk yıldır vermiş olduğum mücadeleyi artık herkesin bildiğini söyleyen Cinbir, “Mücadelem kaldığı yerden devam ediyor, asla vazgeçmeyeceğim. Ben iddiamın arkasındayım eğer verebilecek cevapları varsa beni de bilgilendirsinler. Mücadelemin başından itibaren hiçbir zaman maske takmadım ve sonuna kadar da arkasındayım. Ayrıca maske petrol türevi maddeden üretildiği için hiç kimseye de önermedim. Kendi aileme ve çocuklarıma dahi taktırmadım. Verebilecek cevapları varsa biz herkesi bekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; 'Lütfen her şeyi bir an önce normale çevirin.' İnsanlar kaldıkları yerden hayatlarına devam etsin. Kimse intihar etmesin. Ailesine bakıp, geçimlerini sağlasın. Biz bunun derdindeyiz. Eski, yeni diye hayatımıza bir şeyler koymaya çalışıyorlar biz bunu da kabul etmiyoruz. Eski hayatımıza geri dönmek istiyoruz. Yeni rekorları kırdık. Kırmaya da devam etmek istiyoruz Ama artık polisler gelip ceza yazmıyorlar. Toplamda 35 tane yazılmış cezam oldu. Biraz daha cezalarım çoğalınca toptan itirazımı yapacağım” dedi.

Kaynak: İHA