Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
33 bin kişiye Türkiye yasağı! Sınırdan geçemeyecekler

33 bin kişiye Türkiye yasağı! Sınırdan geçemeyecekler

İçişleri Bakanı Efkan Ala o rakamları açıkladı...

17.12.2015 12:19

İçişleri Bakanı Ala: "(DAEŞ terör örgütü ile mücadele) Suriye'de  terörist faaliyetlere katılacakları değerlendirilen 123 ülkeden 33 bin 746 kişiye  Türkiye'ye giriş yasağı koyduk. O isimler Türkiye'ye geldiğinde ülkeye  giremiyorlar.

Ülkelerle istihbarat ve görüş alış verişinde bulunduk.

Bir de  Türkiye'de yakalananlar var. 89 ülkeden 2 bin 783 kişi Türkiye'de yakalandı ve  sınır dışı edildi."

PKK operasyonunda 2 bin 240 silah, 10 bin molotof

İçişleri Bakanı Ala, PKK'ya yönelik  operasyonlarda, 862'si ağır ve uzun namlulu olmak üzere 2 bin 240 silah yakalandığını, yaklaşık 10 ton patlayıcı ile 10 bin adet molotofkokteyli ele  geçirildiğini söyledi.

Ala'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

* Belediye başkanları milletvekilleri millete hizmet için varlar. Polis, millet üzerine baskı kuran, onları yerinden etmeye çalışan teröristleri temizlemek için var. Normalde işbirliği yapmaları gerekir. Polisin elinde karar var ve o evi arayacak. Evlerde yapılan aramalara mahkemeler karar veriyor. Bu işin hukuki boyutu.

* Milletvekilinin olması gereken yer Meclis kürsüsüdür. Onların görevi, öğrencilerin eğitimini, sokakta yürüyen adamın güvenliğini savunmalıdır. Bu kabul edilebilir durum değil. Hendeklere demokrasiyi gömmeye çalışıyorlar.

* Yakında olumlu neticeler alınır, bu mesele de çözülür.

Operasyonlar

* Fransa'da saldırı oldu herkes Fransa oldu. Şimdi herkes teröre karşı Türkiye olmalı. Ülkemize, milletimize, çocuklarımızın geleceğine saldırıldı.

* Siyasi alanda olmanın gereklerini bilmiyor ya da kasıtylı olarak öteliyor demektir.

Yorumlar | 0
üye profil