30 gündür yeni koronavirüs vakası görülmeyen Bingöl'de vakalar yeniden başladı!

Bingöl'de 30 gündür yeni koronavirüs vakası görülmüyordu. Ancak 4 günlük kısıtlama öncesi gelen bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2020 11:25
Değiştirme Tarihi: 24.05.2020 11:25
30 gündür yeni koronavirüs vakası görülmeyen Bingöl'de vakalar yeniden başladı!

Son bir aydır Bingöl'de yeni koronavirüs vakası görülmüyordu. Ancak il dışından 4 günlük kısıtlama öncesi bayram için kente gelen bazı kişilerin testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri sahada çalışma yaptı. Yapılan çalışma ile yeni vakalar ile birlikte temas ettiklerinin kontrol altına alındığı öğrenildi. Kısıtlama öncesinde kente gelenlerin 14 gün süreyle kimseyle temas etmemesi istenirken, bayram sonrasında da tedbirin elden bırakılmamasının önemli olduğu vurgulandı.

"KONTROL ALTINA ALINDI"

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu konuyla ilgili açıklama yaparak, "Vakalar ve temasları kontrol altına alındı. Pandemi sürecinde tüm sağlık çalışanlarımızın göstermiş olduğu gayretle son bir aydır salgın ilimizde kontrol altında tutulmuştu ancak şehir dışından gelen vatandaşlarımızla beraber son birkaç gündür maalesef kısmi artışlar görülmekle beraber, bunlar da filyasyon ekiplerimizin ve hastane çalışanlarımızın yoğun bir gayretiyle tekrar kontrol altında tutulmuştur” diye konuştu. 

Gündoğdu, bayram sonrasında da vatandaşların kontrollü sosyal mesafe ve tedbirlere uymasını isteyerek, bu sayede salgının kontrol altında tutulabileceğini anlattı. (İHA)