Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
3 kızını ve bir torununu kaybetti

3 kızını ve bir torununu kaybetti

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaşamını yitiren aynı aileden Kerime Amiri (24), Zehra Amiri (18), Meryem Amiri (14) ve Hüda Amiri (9) ile Habibullah Sefer'in (26) cenazesi toprağa verildi.

30.06.2016 18:01

Amiri ailesi ve Sefer için Zeytinburnu Seyit Nizam Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle vakti kılınan cenaze namazına, hayatını kaybedenlerin aileleri, arkadaşları ve yakınları katıldı.

Amiri ailesi adına çocukların babası Abdülmümin Amiri, taziyeleri kabul etti. Amiri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kerime, Zehra ve Meryem Amiri'nin kızları, Hüda Amiri'nin ise torunu olduğunu söyledi. Çocuklarının havalimanında saldırıya maruz kaldığını ifade eden Amiri, kendisinin ise o sırada valizlerini taşımak için bagaj arabası getirmeye gittiğini ve bu şekilde saldırıdan kurtulduğunu söyledi.

Türk bayrağına sarılı tabuta konulan Habibullah Sefer'in ise amcası ve kardeşi cenazede taziyeleri kabul ederken arkadaşları tabutun başında gözyaşı döktü.

Arkadaşlarını karşılamak için havaalanındaydı
Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni geçen yıl bitiren Sefer'in, Afganistan uyruklu olduğu, Zeytinburnu'nda ikamet ettiği ve bir tekstil dükkanı olduğu belirlendi. Sefer'in, yurtdışından gelen arkadaşlarını karşılamak için havalanında bulunduğu sırada saldırıya uğradığı öğrenildi.

Cenazeler dolayısıyla çevredeki binaların balkon ve pencerelerine Türk bayrakları asıldığı görüldü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çelenk gönderdiği cenazeler gözyaşları arasında toprağa verilmek üzere Cebeci mezarlığına götürüldü.

Cenazelerin ardından" terörü lanetliyorum" diye bağıran bir vatandaş cenaze yakınlarının tepkisiyle karşılaştı. Kameralar önünde şov yapmakla suçlanan kişi uzaklaştırıldı.

Amiri ailesinin cenazeleri, Cebeci Mezarlığı'nda, Habibullah Sefer'in cenazesi ise Bakırköy Mezarlığı'nda defnedildi.

Yorumlar | 0
üye profil