3 kızına yıllarca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen emlakçı baba, delil yetersizliğinden tahliye edildi

Mersin'de 3 kızına küçük yaşlardan yıllarca cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle dava açılan 55 yaşındaki baba S.D., tutuklu şekilde yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında serbest bırakıldı. Baba S.D.,'nin serbest bırakılmasının gerekçesi ise yeterli delilin olmaması.

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 16:11
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 16:11
3 kızına yıllarca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen emlakçı baba, delil yetersizliğinden tahliye edildi

Mersin'de 55 yaşındaki babaları S.D. hakkında ocak ayında şikayetçi olan 34 yaşındaki H.G, kız kardeşleri S.D ve S.D, küçük yaşlardan itibaren cinsel istismara uğradıklarını belirtti. 

Kardeşlerin şikayeti üzerine yürütülen soruşturma ardından emlakçılık yapan baba S.D., gözaltına alındı ve ardından serbest bırakıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Baba S.D., hakkında 'çocuğun cinsel istismarı suçundan' 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Baba S.D., davanın temmuz ayında görülen ikinci duruşmasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Davanın üçüncü duruşması, 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görüldü. 3 kız kardeş ve taraflarn avukatları duruşmada hazır şekilde bulundu. 

SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan baba S.D., 'kızlarım benden para almak için iftira atıyor' diyerek kendisini savundu. 3 kız kardeş ise babalarının bu söylediğini kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, tarafların dinlenmesinin ardından baba S.D.'yi delil yetersizliğinden serbest bıraktı.

Kaynak: DHA