3 çocuğun kahreden sonu! Sulama kanalında can verdiler

Osmaniye'de yaşanan acı olayda, sulama kanalına düştükten sonra kurtarılan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 10 yaşındaki Saadet Karataş'ın ardından kahreden haber geldi. Kanalda kayıp olarak aranan 15 yaşındaki Narin ile 9 yaşındaki Remziye Büyükçay kardeşlerin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2021 13:18
Değiştirme Tarihi: 27.04.2021 13:18
3 çocuğun kahreden sonu! Sulama kanalında can verdiler

Dün saat 15.00 sıralarında, merkeze bağlı Kırmıtlı köyü yakınlarında meydana gelen olayda, Şanlıurfa'dan 15 gün önce tarım işçisi aileleriyle kente gelen 4 çocuk, DSİ'ye ait sulama kanalının kenarında oyun oynamaya başladı. Bu sırada çocuklardan biri ayağı kayınca sulama kanalına düştü. Düşen çocuğu kurtarmak için suya giren diğer 3 çocuk da akıntıya kapıldı. Olayı gören çevredekiler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

İKİSİNİ SUDAN ÇIKARDILAR 

Ekipler bölgeye gelinceye kadar çevredekiler, Saadet ile Şükran Karataş kardeşleri sudan çıkardı. Narin ve Remziye Büyükçay kardeşler ise kayboldu. Hastanede tedaviye alınan 2 kardeşten Saadet Karataş, doktorların çabalarına rağmen yaşamını yitirdi. Kardeşi Şükran Karataş'ın ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan itfaiye ve AFAD ekipleri, gece saatlerinde de arama çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, kayıp Narin ve Remziye Büyükçay'ın cansız bedenlerine ulaştı. Sudan çıkarılan Narin ve Remziye Büyükçay'ın cesetleri, Osmaniye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

(DHA)