Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
29 Ocak Perşembe gününün reyting sıralaması

29 Ocak Perşembe gününün reyting sıralaması

29 Ocak Perşembe gününe ait reyting sonuçlarına acunn.com'dan ulaşabilirsiniz. 29 Ocak'ta tüm gün boyunca izleyiciler hangi programları tercih etti hepsinin yanıtı haberimizde.

30.01.2015 10:53

29 Ocak Perşembe gününe ait reyting sonuçlarına acunn.com'dan ulaşabilirsiniz. 29 Ocak'ta tüm gün boyunca izleyiciler hangi programları tercih etti hepsinin yanıtı haberimizde.29 Ocak Perşembe gününün reytin sıralamasına acunn.com kalitesi ile ulaşmak için aşağıdaki görseli tıklayın.

reyting sıralamasıReyting sıralaması ile ilgili genel bilgilendirme:Reyting ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulanın yanıtları ve gün gün reyting sonuçları acunn.com internet sayfasında. Reyting nedir, reyting sisteminin amacı nedir, reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne anlama gelmektedir, reyting ile ilgili detaylı açıklamalar haberimizde.Reyting Nedir?İzlenme payına göre televizyon programlarının değerlendirilmesi sonucunda elde edilen sonuçlara reyting denir. Reyting sonuçları televizyon kanalları ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir.Reyting ölçümleri yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile o gece ya da o gün en fazla izlenen programların listelenmesi şeklinde yapılır.Reyting sistemi ne işe yarar?Reyting sonuçları izleyici ile ilgili değildir. Reyting ölçümlerinin amacı kanallar ve reklam şirketlerinin çalışmaları için referans elde etmektir. Reyting sonuçları sayesinde televizyon kanalları ve reklam şirketleri planlarına yön verme imkanı bulurlar.Reyting sıralamasında elde edilen sonuca göre kanallar yayınladıkları program ve dizilerin yayın hayatına devam edip etmeyeceğine ya da gün ve saatinde değişikliklere gitmeye karar verme şansı bulurlar. Reklam şirketleri ise elde edilen reyting sıralamasına göre en çok izlenen kanal ve programları görerek reklam planlarını buna göre hazırlarlar. Total ve AB grubu ne demektir?Reklam şirketlerinin birinci amacı reklamları hedef kitlelere ulaştırabilmektir. İşte bu kısımda reklam şirketlerinin imdadına reyting sonuçları yetişiyor. Hedef kitlelere göre 4 farklı gruba ayrılan reyting sıralamaları reklam şirketlerine hedef kitlelerinin tercihlerini öğrenme imkanı verir.Reyting sıralamaları 4 grupta toplanır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E'dir. Hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri gruplara göre programlara bakarak hedefledikleri kesimlere yönelik bir plan yaparlar ve daha fazla etkiye ulaşırlar. Bizi bu dört gruptan A/B grubu ve hepsinin toplamı olan TOTAL ilgilendiriyor. Çünkü diğer gruplar medyaya bildirilmemektedir. Genel kanal sıralamalarıReyting sonuçları oluşturulurken program sıralamalarının yanı sıra kanal sıralaması da oluşturulur. Bu kanal sıralamaları sadece Prime-Time sonuçlarını içermektedir. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil