Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
28 Ocak Çarşamba gününün reyting sonuçları

28 Ocak Çarşamba gününün reyting sonuçları

28 Ocak Çarşamba günü tüm gün boyunca izleyiciler tarafından en çok hangi programlar tercih edildi? Reyting sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler acunn.com'da.

29.01.2015 10:48

28 Ocak Çarşamba günü tüm gün boyunca izleyiciler tarafından en çok hangi programlar tercih edildi? Reyting sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler acunn.com'da.28 Ocak 2015 Çarşamba gününe ait reyting sıralamasına acunn.com kalitesiyle ulaşmak için aşağıdaki görseli tıklayın.

reyting sonuçları  Reyting sıralaması ile ilgili genel bilgilendirme:Reyting nedir,  reyting sisteminin amacı nedir,  reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne anlama gelmektedir, reyting ile ilgili detaylı açıklamalar haberimizde. Reyting sonuçları ile ilgili merak edilen tüm detaylara acunn.com internet sayfasından ulaşabilirsiniz.Reyting Nedir?Reyting, izlenme payına göre programların değerlendirilmesi sonucunda oluşan sonuçlardır. Bu değerlendirme kanallar adına TNS tarafından takip edilir. Ölçme işlemi için yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve tarafsızlığın sağlanabilmesi için gizli tutulan reyting ölçme cihazları o gece ya da o gün en fazla izlenen programların listelenmesini sağlar.Reyting sisteminin amacı nedir?Reyting sonuçları izleyiciyi ilgilendirmez; tamamen kanallar ve reklam şirketleri için yapılan bir ölçümdür. Bu ölçümün izleyiciye doğrudan bir etkisi yoktur. Reyting sonuçları sayesinde televizyon kanalları ve reklam şirketleri planlarına yön verme imkanı bulurlar.Reyting sonuçları ile elde edilen sıralamaya göre kanallar yayınladıkları programların izleyiciler tarafından ne kadar izlendiğini görerek bu programların yayın hayatına devam edip etmeyeceği yönünde bir karar alırlar. Reklam şirketleri de reklam tercihlerini reyting sonuçlarına göre en çok izlenen kanal ve programlara yönlendirirler. Total ve AB grubu nedir?Reklam şirketleri ellerindeki reklam projelerini hedeflediklei kitleye izletmeyi amaçlarlar. Bu nedenle Reyting ölçümleri için çeşitli gruplar oluşturulmuştur. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri gruplara göre programlara bakarak hedefledikleri kesimlere yönelik bir plan yaparlar ve daha fazla etkiye ulaşırlar. Bizi bu dört gruptan A/B grubu ve hepsinin toplamı olan TOTAL ilgilendiriyor. Çünkü diğer gruplar medyaya bildirilmemektedir. Genel kanal sıralamalarıReyting sonuçları oluşturulurken program sıralamalarının yanı sıra kanal sıralaması da oluşturulur. Bu kanal sıralamaları sadece Prime-Time sonuçlarını içermektedir. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil