270 kişi hastaneye başvurdu! Kaymakamlık karar aldı!

Bartın Ulus'ta yaklaşık 270 kişi, ishal, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye akın etti. Ulus Kaymakamlığı, şebeke sularının kaynatılarak kullanılması kararı aldı. 

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2020 15:18
Değiştirme Tarihi: 07.09.2020 15:19
270 kişi hastaneye başvurdu! Kaymakamlık karar aldı!

Bartın Ulus'ta yaklaşık 270 vatandaş, perşembe gününden itibaren ishal, mide bulantısı şikayetiyle ilçe devlet hastanesine akın etti. Çoğu taburcu edilirken, hastane yetkilileri durumu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdi. Sabah saatlerinde ilçeye gelen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, şehre suyun geldiği bölgeden ve su isale hattından numune alarak, laboratuvara gönderdi. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nu toplanarak ilçede şebeke sularının kaynatılarak kullanılması kararı alındı. 

Konuyla ilgili konuşan Ulus Kaymakam Vekili Ümit Şeref Kayacan, "İlçede hafta sonu ishal vakaları arttı. Sonrasında bizler de şüphelendik, 'Acaba sudan mı kaynaklanıyor' dedik. Hemen içme suyu kaynaklarımızı tekrardan gözden geçirdik. Dün ayrıca bir su arızası olduğunu gördük, o arızadan dolayı suyumuzun bulandığını tespit ettik. Bu da kısa bir süre için devam etti, sonrasında istenmeyen bir durum ortaya çıktı. Belediye ekibi olarak sorunu çözdük. Şu anda su isale hattımız dezenfekte edildi. Sabah saatlerinde kaymakamımız başkanlığında toplandık. En azından sudan alınan numune sonuçlarının çıkana kadar vatandaşlarımızın sularını kaynatarak kullanmasını istedik, bunu da duyurduk. İnşallah bundan sonra böyle bir şey yaşamayız" açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)