Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
27 Ocak Salı gününün Reyting sonuçları

27 Ocak Salı gününün Reyting sonuçları

27 Ocak Salı günü izleyicilerin tercihlerine göre tüm gün boyunca hangi programlar reyting listesinde üst sıralara çıktı. Reyting sonuçları ve reyting ile ilgili gelişmeler acunn.com'da.

28.01.2015 10:53

27 Ocak Salı günü izleyicilerin tercihlerine göre tüm gün boyunca hangi programlar reyting listesinde üst sıralara çıktı. Reyting sonuçları ve reyting ile ilgili gelişmeler acunn.com'da.27 Ocak Salı günün reyting sıralamasına acunn.com kalitesiyle ulaşmak için aşağıdaki görseli tıklayın.

reyting sonuçlarıReyting sıralaması ile ilgili bilgilendirme:Reyting sonuçları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara acunn.com'dan ulaşabilirsiniz. Reyting nedir,  reyting sisteminin amacı nedir,  reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne anlama gelmektedir, reyting ile ilgili tüm soruların yanıtları haberimizde.Reyting nedir?Reyting, izleyicinin tüm gün boyunca televizyon ekranlarındaki tercihlerine bağlı olarak oluşan izlenme payının kanallar arasındaki dağılımıdır. Reyting sıralamasını kanallar adına ölçüm yapan TNS tarafından hazırlanır. Reyting ölçümü, yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen  reyting ölçme cihazları ile tüm gün boyunca en fazla izlenen programların liste halinde ortaya konulması ile elde edilir.Reyting sıralaması neden yapılır?Reyting sıralamasının oluşturulmasında izleyiciyle doğrudan bir ilişkisi yoktur. Reyting sistemi kanallar ve reklam şirketlerinin planlamalarında referans oluşturulması için yapılır.Reyting sıralamasında elde edilen sonuçlara göre reklam şirketleri kanallara ve programlara reklam teklifinde bulunurlar. Ayrıca programların elde ettiği sonuçlara göre kanallar, yayınlarının devam edip etmemesi yönünde bir fikir geliştirirler. Sıralamalardaki Total ve AB grubu nedir?Reklam şirketleri reklamlarını hedef kitlelerin program tercihlerine göre vermek isterler. Bu nedenle reyting sıralamaları hedef kitleleri temsil eden 4 gruba ayrılır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak şekillenmiştir. Toplamda 4 grup vardır: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsini içine alan gruba ise TOTAL ismi verilir.Reklam şirketleri bu grupların izledikleri programlara ve kanallara yönelik bir reklam planı yaparak reklamlarını da yine bu kitlelere yönelik olarak verirler. Böylece doğrudan hedef kitleye hitap edilir. Genel kanal sıralamasıKanal sıralamaları da program sıralamaları gibi reyting sonuçları ile birlikte verilir. Genel Kanal sıralamasının program sıralamasından farkı ise kanal sıralamasının sadece Prime-Time sonuçlarını içermesidir. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil