27. dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler Polis Akademisi Başkanlığı'nda!

27. dönem POMEM mülakat sonuçları, polis adayı olan binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 8 Aralık 2020 tarihinde başlayan ve 21 Aralık 2020 tarihinde sona eren POMEM başvurularının ardından, temmuz ayında mülakat sonuçları açıklanmıştı. Peki, 27. dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2021 10:59
Değiştirme Tarihi: 30.09.2021 10:59
27. dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler Polis Akademisi Başkanlığı'nda!

POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Temmuz ayında gerçekleşen POMEM mülakatlarının ardından gözler Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak olan sonuç açıklamasına çevrildi. Peki, 27. dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

MÜLAKAT SINAVI NASIL OLUYOR? 

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.