Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
26 Ocak Pazartesi Reyting sıralaması

26 Ocak Pazartesi Reyting sıralaması

Reyting sonuçları ve reyting ile ilgili gelişmelere acunn.com'dan ulaşabilirsiniz. 26 Ocak Pazartesi günü tüm gün boyunca en çok izlenenlerin listesi haberimizde.

27.01.2015 10:25

Reyting sonuçları ve reyting ile ilgili gelişmelere acunn.com'dan ulaşabilirsiniz. 26 Ocak Pazartesi günü tüm gün boyunca en çok izlenenlerin listesi haberimizde.26 Ocak Pazartesi gününe ait Reyting sıralamasını acunn.com kalitesiyle görmek için aşağıdaki görseli tıklayın.

Haber ile ilgili metin girin!.Reyting sıralaması ile ilgili bilgilendirme:Reyting listesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm ayrıntılar haberimizde. Reyting nedir, reyting sisteminin amacı nedir, reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne demektir, reyting ile ilgili tüm soruların yanıtlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.Reyting nedir?İzleyicinin tüm gün boyunca televozyon ekranlarındaki tercihlerine bağlı olarak oluşan izlenme payının kanallar arasındaki dağılımına reyting denir. Reyting ölçümü kanallar adına TNS tarafından yapılır. Reyting ölçümü, yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen reyting ölçme cihazları ile tüm gün boyunca en fazla izlenen programların liste halinde ortaya konulması ile elde ediliyor.Reyting sisteminin amacıReyting sistemi izleyiciyle ilgili bir sistem değildir. Reyting sistemi kanalların programların izlenmeleriyle ilgili bilgi sahibi olmaları ve reklam şirketlerinin referans almaları için yapılan bir ölçüm işlemidir.Ölçüm ile elde edilen Reyting sıralamasına göre önde olan kanallar ve programlar reklam şirketleri tarafından tercih edilmelerini sağlar. Bununla birlikte televizyon kanalları da programların izlenme oranlarına göre programın yayın hayatına devam edip etmemesine yönelik bir plan yapar. Total ve AB grubu ne anlama geliyor?Reyting sıralamasına göre reklam veren şirketler aynı zamanda hangi programın istedikleri hedef kitlesi tarafından tercih edildiği ile ilgilenir. Bu nedenle reyting sıralaması hedef kitleleri temsil eden çeşitli gruplara ayrılmıştır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak şekillenmiştir.Toplamda 4 grup vardır: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamına ise TOTAL deniyor. Bizi bu dört gruptan A/B grubu ve hepsinin toplamı olan TOTAL ilgilendiriyor. Çünkü diğer gruplar ile ilgili medyaya bilgi verilmiyor. Genel kanal sıralamasıProgram sıralaması ile birlikte kanal sıralaması da reyting sonuçları ile birlikte veriliyor. Genel Kanal sıralamasının program sıralamasından farkı ise kanal sıralamasının sadece Prime-Time sonuçlarını içermesidir. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil