26 Ocak 2020 TV8'de Tek Yürek | Fettah Tamince kimdir?

Fettah Tamince, TV8'de Tek Yürek yardım kampanyasına katılarak 250 bin lira bağışladığını açıkladı. Tüm ülkede büyük destek ve ilgi gören yardım kampanyasına katılan Fettah Tamince kimdir, kaç yaşında?

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2020 23:21
Değiştirme Tarihi: 26.01.2020 23:21
26 Ocak 2020 TV8'de Tek Yürek | Fettah Tamince kimdir?

TV8'de Tek Yürek Elazığ depremi yardım kampanyası ülkemizden ve dünyanın birçok yerinden destek ve ilgi görmeye devam ediyor. Fettah Tamince de programa katılarak 250 bin lira bağışladığını açıkladı. Peki, Fettah Tamince kimdir, kaç yaşındadır?

FETTAH TAMİNCE KİMDİR?

Fettah Tamince, Van’ ın Çaldıran ilçesinde 1972 yılında hayata gözlerini açtı. Salih ve Zahide’ nin ilk çocuğu olan Tamince’ nin 8 kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokul yıllarını Çaldıran’ daki mahalli okullarda geçiren Tamince, 13 yaşında baba mesleği olan manifaturacılık yapmaya başladı ve yine aynı yıllarda Van’ın köylerinde geçimini sağlamak amacıyla kumaş sattı.

Dayısının Antalya‘daki halı mağazasında tezgâhtar olarak çalışmaya başlamış. Bir yandan da yarım kalan okul eğitimini Antalya’da Gazi Lisesine giderek tamamladı. Özellikle yurt dışından gelen müşterilere satış yapan mağazanın 6 ay sonra en başarılı tezgâhtarı olmuş. Bu vesile ile de Almanca öğrenmiş. Dayısı parasını kesince karşı dükkana transfer olmuş. 18 yaşına geldiğinde kendisini daha da geliştirmek ve daha zengin müşterilere halı satma gayesi ile patronuyla beraber bir arabaya 19 halı alıp, Almanya‘ya gitmiş. Halıları bir şekilde satarken bir yandan da Münih‘te Üniversiteye kaydını yaptırarak eğitimine devam etmiş. Almancasını da ilerletmiş, 1994 yılında geri dönmüş.

2001 yılında ise ilk Rixos Oteli’ne Ukraynalı işadamı arkadaşıyla başladı. İnşaatı 8 ayda bitirerek hizmete açtı. Fettah Tamince, bugün 11’i Türkiye’de, 3’ü Kazakistan’da, Ukrayna, Libya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirlik’lerinde iki ve Hırvatistan’da 1’er tane olmak üzere toplam 21 otel işletiyor. 

2000 yılından beri faaliyet gösteren Sembol İnşaat'ın Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Rusya başta olmak üzere pek çok otel, eğlence, sanat, alışveriş, spor, medya ve kongre merkezleri, camii, kütüphane, üniversite gibi projede imzası bulunuyor. 

Fettah Tamince'nin eşi : Fettah Tamince'nin eşinin ismi Duygu Tamince. Fettah Tamince'nin İbrahim, Hatice ve Zeynep adında 3 çocuğu var. Fettah Tamince, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce ve Rusça bilmektedir.
 

İlgili Sayfalar: Playlist