26. dönem POMEM eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

26. dönem POMEM eğitim sonu sınavının ne zaman yapılacağı binlerce polis adayı tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sınavın net tarihi, sınava katılım sağlayacak olan polis adayları tarafından araştırılıyor. Peki, 26. dönem POMEM eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 15.06.2021 14:51
Değiştirme Tarihi: 15.06.2021 14:51
26. dönem POMEM eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

26. dönem POMEM eğitim sonu sınavının ne zaman yapılacağına ilişkin bilgiler merak edilmeye devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen adayların katılım sağlayacağı sınavın net tarihi hakkında internet üzerinden araştırmalar sürmeye devam ediyor. Peki, 26. dönem POMEM eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

POMEM POLİS ALIMI NE ZAMAN?

POMEM polis alımı ne zaman sorusu merak edilirken, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen adaylar POMEM polis alımını son günlerde araştırmaya devam ediyor. Önceki döneme ilişkin başvurular 2020 senesinin Aralık ayında alınmıştı. 28. Dönem başvurularının da yine yaklaşık aynı tarihlerde gerçekleşmesi beklenmekte.

26. DÖNEM POMEM EĞİTİM SONU SINAVI NE ZAMAN?

Polis Akademisi'nden konuyla ilgili yapılan duyuru şöyle:

"03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği" hükümleri gereği, 26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları;

15-17 Haziran 2021 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır. Anılan yönetmeliğin 6'ncı maddesi gereği ilan olunur."