25 yaşındaki Sedat Karabay, hesabına yanlışlıkla yatırılan 70 bin lirayı sahibine iade etti

Bursa İnegöl'de yaşayan 25 yaşındaki Sedat Karabay'ın ablasına telefonla ulaşan kişiler, 'Kardeşinizin hesabına yanlışlıkla 70 bin TL' yatırdık diyerek, paranın geri iade edilmesini istedi. Hesabını kontrol eden Sedat Karabay, gerçekten de 70 bin liranın olduğunu gördü ve büyük şaşkınlık yaşadı. Parayı, sahibine geri iade eden Sedat Karabay, 'Vatandaşlık örneği gösterdim' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 11:59
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 11:59
25 yaşındaki Sedat Karabay, hesabına yanlışlıkla yatırılan 70 bin lirayı sahibine iade etti

Adana'da ikamet eden Şehmuz D. isimli kişi otomobil satın almak için bir kişiyle anlaştı. Anlaştığı kişiden hesap numarası isteyen Şehmuz D., 70 bin TL tutarındaki parayı bu hesap numarasına atmak için işlemde bulundu. Ancak işlemlerde bir hata yapan Şehmuz D., parayı aracın sahibine değil, Bursa İnegöl'de yaşayan Sedat Karabay'a yolladı. 

Durumu fark edince polisin gidip derdini anlatan talihsiz adam, sonrasında da Sedat Karabay'ın ablasına ulaşıp, parayı yanlışlıkla onun hesabına yatırdıklarını söyleyedi ve iade edilmesi ricasında bulundu.

Ardından Sedat Karabay ile de konuşan Şehmuz D., 70 bin lirasına geri kavuştu. Konuyla ilgili DHA kameralarına konuşan Sedat Karabay, önce ablasına ulaşıldığını sonrasında da durumu fark ederek parayı geri yolladığını ifade etti.