Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
24 Ocak Cumartesi Reyting sonuçları

24 Ocak Cumartesi Reyting sonuçları

Reyting sonuçları acun.com'da. 24 Ocak Cumartesi günü izleyiciler tarafından tüm gün boyunca en çok izlenenlerin listesi haberimizde.

25.01.2015 11:45

Reyting sonuçları acun.com'da. 24 Ocak Cumartesi günü izleyiciler tarafından tüm gün boyunca en çok izlenenlerin listesi haberimizde.24 Ocak Cumartesi gününe ait Reyting sonuçlarına acunn.com kalitesi ile ulaşabilmek için aşağıdaki görsele tıklayın.

reyting sonuçlarıReyting sıralaması ile ilgili bilgilendirme:Reyting nedir, reyting sisteminin amacı nedir, reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne demektir, reyting ile ilgili herşey haberimizde. Reyting sonuçlarıyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.Reyting nedir?Reyting, izleyicinin tüm gün boyuncaki tercihlerine bağlı olarak oluşan izlenme payının kanallara dağılımıdır. Reyting ölçümünü kanallar adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Bu ölçme işlemi, yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen reyting ölçme cihazları ile tüm gün boyunca en fazla izlenen programların liste halinde ortaya konulması ile oluşturuluyor.Reyting sisteminin amacı nedir?Reyting sistemi izleyiciyi doğrudan ilgilendiren bir liste değildir. Reyting sisteminin amacı kanallara ve reklam şirketlerinin çalışmaları için referans oluşturmaktır. Reyting sistemi sayesinde televizyon kanalları ve reklam şirketleri kitlelerin tercihlerini görerek programlarına yön vermektedir.İzleyiciler tarafından yoğunlukla izlenen kanal ve programlara göre reklam şirketleri o diziye ve kanala reklam vermektedirler. Televizyon kanalları da bu sonuçlardan elde ettikleri bilgiler ışığında programın yayın hayatına devam edip etmeyeceğine karar vermektedirler. Total ve AB grubu ne anlama geliyor?Reklam şirketleri ürünlerinin hitap ettiği kitleye göre yayın tercih ederek reklam veriyorlar. Böylece reklamdan daha çok verim alma şansı buluyorlar. İşte bu sebeple reytingler hedef kitleleri temsil eden çeşitli gruplara ayrılır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak şekillenmiştir. Toplamda 4 grup vardır: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamına ise TOTAL deniyor. Bizi bu dört gruptan A/B grubu ve hepsinin toplamı olan TOTAL ilgilendiriyor. Çünkü diğer gruplar ile ilgili medyaya bilgi verilmiyor. Genel kanal sıralamasıProgram sıralaması ile birlikte kanal sıralaması da reyting sonuçları ile birlikte veriliyor. Burada yanlış anlaşılan bir nokta var. Bu kanal sıralaması sadece Prime-Time sonuçlarını içermektedir. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil