SON DAKİKA | 21 Eylül'de başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili ayrıntılar belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle 21 Eylül'de kademeli şekilde geçilecek olan yüz yüze eğitimin detayları belli oldu. Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı. Okulların açılacağı hafta olan 21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren uyum programı kapsamında okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri için '1 gün yüz yüze eğitim' uygulanacak.  İlkokul 1. sınıf öğrencileri ilk hafta 30’ar dakikalık 5 ders saati uyum eğitimi alacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi olacak

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2020 13:14
Değiştirme Tarihi: 11.09.2020 13:33
SON DAKİKA | 21 Eylül'de başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili ayrıntılar belli oldu

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olan yüz yüze eğitime ilişkin uygulanması gereken teknik detaylara dair yazıyı il milli eğitim müdürlüklerine yolladı. 

Buna göre,

* Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

* Okul öncesi eğitimde ilk hafta bir gün 30’ar dakikalık beş etkinlik saati suretiyle uyum eğitimi yapılacak. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında haftada iki gün olmak üzere günde 30’ar dakikalık beş etkinlik saati süreyle eğitim yapılacak.

* Türkçe dersi haftada iki gün üçer ders saati olmak üzere altı ders saati, Matematik haftada iki gün birer ders saati olmak üzere iki ders saati, Hayat Bilgisi haftada iki gün birer ders saati olmak üzere iki ders saati yüz yüze eğitimle verilecek. Bu dersler ile ilgili olarak yüz yüze işlenemeyen ders saatleri ile ilkokul birinci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle verilecek.