Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim oldu?

TV8'de yayımlanan ve Seda Sayan'ın sunumuyla ekranlara gelen sevilen yemek yarışması Yemekteyiz'de haftanın finali gerçekleşti. Peki Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2019 22:36
Değiştirme Tarihi: 25.10.2019 23:12
Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim oldu?

Yarışmacıların mutfaktaki hünerlerini sergilediği ve kendilerinin oluşturduğu menülerle birbirleriyle yarıştığı ve sonunda Seda Sayan'ın da puanlamasıyla birincinin belirlendiği Seda Sayan ile Yemekteyiz'de haftanın finali ekranlara geldi. Peki Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim oldu? 

21-25 Ekim haftasında Özcan Öner, Şeyma Yıldız, Mehtap Sağlam, Onurcan Baylacı ve Nilay Narmanlı'nın yarıştığı ekranların en sevilen yemek programı olan Seda Sayan ile Yemekteyiz'de haftanın birincisi belli oldu. Yemek performanslarıyla büyük rekabet halinde olan yarışmacılardan Onur Can Baylacı yarışmacı arkadaşlarından aldığı 8 puana 6 puan Seda Sayan'dan eklemesiyle yarışmanın sonuncusu olurken 10 bin TL'lik ödülün sahibi olan yarışmacı ise arkadaşlarından aldığı 13 puan ve Seda Sayan'dan aldığı 7 puanla toplamda 20 puanla Şeyma Yıldız, 25 Ekim Yemekteyiz haftanın finalinde mutlu sona ulaştı ve büyük ödülün sahibi oldu. 

Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim oldu?

Yemekteyiz'de birinci gün yarışmacısı Özcan Bey'in evine konuk olan yarışmacılar toplamda kendisine 9 puan verdi. İkinci gün yarışmacısı Şeyma Hanım'ın evine konuk olan yarışmacılar kendisine toplamda 13 puan verdi. Üçüncü gün yarışmacısı Mehtap Hanım'ın evine konuk olan yarışmacılar kendisine toplamda 12 puan verdi. Dördüncü gün yarışmacısı Onur Can'ın evine konuk olan yarışmacılar kendisine toplamda 8 puan verdi. Haftanın son günü olan finalde ise Nilay Hanım'a konuk olan yarışmacılar kendisine toplamda 10 puan verdi.

Yemekteyiz'de haftanın birincisi Şeyma Hanım oldu. Rakiplerinden 13 puan alan Şeyma Hanım, Seda Sayan'dan 7 puan aldı ve 20 puan ile büyük ödüle uzanmayı başardı.