2022 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS başvuru ve sınav takvimi açıklandı mı?

2022 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, memur olmak isteyen binlerce kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. 2022 ÖSYM sınav ve başvuru takvimini merakla bekleyen adaylar, KPSS sınavı tarihlerini de araştırıyor. Peki, 2022 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS başvuru ve sınav takvimi açıklandı mı?

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2021 16:20
Değiştirme Tarihi: 15.09.2021 16:20
2022 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS başvuru ve sınav takvimi açıklandı mı?

2022 KPSS başvuru tarihleri binlerce kişi tarafından merakla araştırılıyor. 2021 KPSS sınavlarının tamamlanmasının ardından binlerce memur adayı 2022 KPSS sınavları için hazırlıklarını sürdürmeye başladı. Peki, 2022 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS başvuru ve sınav takvimi açıklandı mı?

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS tarihleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 2022 ÖSYM sınav ve başvuru takvimi yayınlanır yayınlanmaz 2022 KPSS tarihleri de belli olacak.

En son 2020 yılında gerçekleştirilen ön lisans oturumu iki yılda bir yapıldığı için önümüzdeki yıl yeniden düzenlenecek.

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? 

Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. Adaylar, başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak süresi içinde sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.