2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YDS sonuç sorgulama ekranı

2021 YDS sınavı ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, YDS sınavına katılım sağlayan birçok kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından açıklanan bilgiler sonrasında YDS sınavının sonuç tarihi belli oldu. Peki, 2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2021 14:28
Değiştirme Tarihi: 27.04.2021 14:28
2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YDS sonuç sorgulama ekranı

YDS sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce kişinin katılım sağladığı YDS sınavının sonuç tarihi büyük bir merakla internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 sınav takvimiyle birlikte YDS'nin sonuç tarihi de belli oldu. Peki, 2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM YDS sonuç sorgulama ekranı.

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

YDS sonuçları, ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 11 Mayıs tarihinde erişime açılacak. Ancak önceki sınavlarda olduğu gibi sürecin erken tamamlanması halinde YDS sonuçları daha erken bir tarihte de erişime açılabilecek.

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.