2021 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

2021 Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı, birçok vatandaş tarafından merak edilmeye devam ediyor. Özellikle kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşların kaç gün tatil yapacağı merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvimle birlikte 2021 Ramazan Bayramı tarihi belli oldu. Peki, 2021 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2021 15:07
Değiştirme Tarihi: 05.05.2021 15:07
2021 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

2021 Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan ayının bitmesine çok az bir zaman kala birçok kişi bayram tatilinin ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. Tam kapanma nedeniyle bu yıl bayram tatilini evlerinde geçirecek olan vatandaşlar, bayram tarihini internet üzerinden araştırıyor. Peki, 2021 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

Kamu kurumlarında görev yapanlar Ramazan Bayramı öncesi 10 ve 11 Mayıs'ta tam, 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılacak.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili yazı gönderildi.

Yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 14 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelgeyle Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceğinin düzenlendiği anımsatıldı.

RAMAZAN BAYRAMI TARİHLERİ 

Ramazan ayı bu yıl nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Müslümanlar bayrama kadar farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. 12 Mayıs’ta Ramazan Bayramı arefesinde son oruç tutulacak.

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi