2021 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yurt genelinde bugün başlayan MSÜ sınavlarının ardından, sınava katılım sağlayan binlerce kişi MSÜ sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Milli Savunma Üniversitesi'nde askeri öğrenci olabilmek için sınava katılım sağlayan adaylar, sonuç tarihi için bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki, 2021 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2021 13:35
Değiştirme Tarihi: 05.04.2021 13:35
2021 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, askeri öğrenci olabilmek için sınava katılım sağlayan binlerce kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, 2021 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

ÖSYM'nin 2021 sınav takvimine göre, MSÜ sınav sonuçları 29.04.2021 tarihine erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

MSÜ BÖLÜMLERİ NELER? 

HARP OKULLARI

Kara Harp Okulu Sayısal (KHO-SAY)
Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık (KHO-EA)
Kara Harp Okulu (KHO-SÖZ)
Deniz Harp Okulu (DHO),
Hava Harp Okulu (HHO),
Sahil Güvenlik (Deniz Harp Okulunda eğitim alacaktır.)

ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULLARI

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu (Kara Asb.MYO)
Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (Deniz Asb.MYO)
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hava Asb.MYO)
Sahil Güvenlik (Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda eğitim görecektir.)
Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu