2021 MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM MSÜ sınav başvuru ücreti ve detayları

2021 MSÜ başvurularının bugün itibariyle başlamasının ardından binlerce askeri öğrenci adayı konuyla ilgili sorgulama yapmaya başladı. ÖSYM sınav takviminin yayınlanmasıyla birlikte MSÜ başvuru tarihleri ve başvuru ücretleri internet üzerinden açıklandı. Peki, 2021 MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM MSÜ sınav başvuru ücreti ve detayları.

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2021 09:55
Değiştirme Tarihi: 27.01.2021 09:55
2021 MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM MSÜ sınav başvuru ücreti ve detayları

2021 yılı MSÜ başvuruları bugün itibariyle başladı ve binlerce askeri öğrenci adayı, başvuruların nasıl yapılacağını internet üzerinden araştırmaya başladı. ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen MSÜ sınavının bu yıl ki başvuru kılavuzu yayınlandı. Peki, 2021 MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM MSÜ sınav başvuru ücreti ve detayları.

MSÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MSÜ başvuruları 27 Ocak ve 23 Şubat tarihleri aralığında alınacak. Adaylar ÖSYM tarafından yayınlanacak olan başvuru kılavuzuna göre işlemlerini yapacaklar. Sınav ise 4 Nisan tarihinde yapılacak.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Henüz MSÜ başvuru ücreti açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl adaylar 100 TL sınav ücretini yatırmışlardı.