2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen LGS sınav tarihi

2021 LGS sınavı için tarih araştırmaları internet üzerinden sürmeye devam ediyor. Binlerce öğrencinin güzel bir lisede okuma hayaliyle girecekleri LGS sınavının tarihi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen LGS sınav tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2021 13:05
Değiştirme Tarihi: 01.06.2021 13:05
2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen LGS sınav tarihi

2021 LGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak sorusunun yanıtı, birçok öğrencinin merak edip sorguladığı konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle LGS sınavının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu olmuştu. Bu konuyla ilgili Bakan Selçuk açıklamalarda bulundu. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen LGS sınav tarihi.

Bakan Selçuk, LGS takvimi ile ilgili bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi. Selçuk “Sınava katılacak öğrencilerimiz herhangi bir başvuru işlemine gerek duymadan sınava katılabilecek. Bu seneye has olmak üzere LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavda dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

2021 LGS TAKVİMİ 

LGS 2021 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

Bakan Selçuk, LGS takviminde bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya karşılık, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da 'Biraz daha erteleyin' diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine ilişkin herhangi bir kararımız söz konusu değil. Belirlenen tarihlerde yapılacak." demişti.