2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS sınav tarihi

2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, güzel bir lisede okuma hayali kuran ve hazırlıklarını sürdüren öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Haziran ayına çok az bir zaman kala LGS sınav takvimi internet üzerinden sorgulanıyor. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS sınav tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2021 10:47
Değiştirme Tarihi: 27.05.2021 10:47
2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS sınav tarihi

2021 LGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci, konuyla alakalı araştırmalarını yapmaya devam ediyor. "LGS sınavı ertelenecek mi?" sorusu için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. LGS takvimi ile ilgili bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyleyen Bakan Selçuk, sınavda bu seneye has olmak üzere dil bilgisinden soru sorulmayacağını açıklamıştı. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS sınav tarihi.

Bakan Selçuk, LGS takvimi ile ilgili bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi. Selçuk “Sınava katılacak öğrencilerimiz herhangi bir başvuru işlemine gerek duymadan sınava katılabilecek. Bu seneye has olmak üzere LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavda dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

2021 LGS TAKVİMİ 

LGS 2021 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

Bakan Selçuk, LGS takviminde bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya karşılık, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da 'Biraz daha erteleyin' diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine ilişkin herhangi bir kararımız söz konusu değil. Belirlenen tarihlerde yapılacak." demişti.