2021 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs başvurusu için geri sayım

2021 KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının geçtiğimiz hafta açıklanmasıyla birlikte, binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvurularına gözlerini çevirdi. YKS ek tercih işlemlerinin de tamamlanmasının ardından KYK burs ve kredi başvurularının başlayacağı ön görülüyor. Peki, 2021 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2021 11:29
Değiştirme Tarihi: 06.09.2021 11:29
2021 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs başvurusu için geri sayım

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, üniversiteli olma yolunda ilerleyen birçok öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitelere yerleşen öğrenciler, burs ve kredi başvurularının başlayacağı tarihi dört gözle bekliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak açıklama sonrasında KYK burs ve kredi başvuruları alınmaya başlayacak. Peki, 2021 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN? 

Kredi ve burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak.

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt ve burs başvurularının alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda başvurular ekim ayında başlardı. Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.