2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK başvuruları için geri sayım...

2021 KYK burs başvurularının başlayacağı zamanla ilgili tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tüm gözler KYK burs başvurularına çevrildi. Binlerce öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına destek olması için başvurduğu KYK bursları için geri sayım başladı. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2021 16:15
Değiştirme Tarihi: 25.10.2021 16:15
2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK başvuruları için geri sayım...

KYK burs başvuruları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Yüz binlerce üniversite öğrencisinin, eğitim ve öğretim hayatlarına destek olması için başvurdukları KYK bursları hakkında tarih araştırması sürmeye devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başlatılacak olan başvurular için net tarih bilgisi sorgulanıyor. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK? 

KYK burs başvurusunun yapılacağı tarih henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl burs başvuruları 8 Kasım’da sona ermişti. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Başvuru işlemleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (444 0 472) ve resmi Twitter destek hesabı KYGM_DESTEK üzerinden 7 gün 24 saat bilgi alınabiliyor.

BURSTAN YARARLANAMAYACAK OLAN ÖĞRENCİLER 

Kurumdan burs ya da öğrenim kredisi alan öğrenciler,2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 10 uncu maddesine göre burs verilen öğrenciler hariç olmak üzere, 5102 sayılı Kanunun 2 nci maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından burs almakta olan öğrenciler,

Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almış olan öğrenciler,

Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,

Yabancı uyruklu öğrenciler,

Polis akademisi ile askeri okul öğrencileri,

Normal öğrenim süresinden fazla ek süre öğrenim gören öğrenciler,

Yüksek lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler,

Açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri,

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler,

Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler ,

burstan yararlanamazlar.

İlgili Sayfalar: Playlist