2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu tarih verdi mi?

2021 KYK burs başvuruları hakkında detaylı araştırma sürmeye devam ediyor. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanması ve Ekim ayına girilmesinin ardından KYK burs başvuruları öğrencileri gündemine geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs başvuruları hakkında tarih verilip verilmediği merak ediliyor. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2021 10:29
Değiştirme Tarihi: 04.10.2021 10:29
2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu tarih verdi mi?

KYK burs başvuruları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 28 Ekim'de başlayan KYK burs başvuruları 3 Kasım tarihinde sona ermişti. Bu yıl da Ekim ayına girilmesiyle birlikte, KYK bursları öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN? 

Öğrencilerin KYK ve burs başvuru tarihi sorularına yanıt veren KYK Destek hesabı, şu ifadelere yer veriyor;

"Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz."

Ancak geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen başvuru süreçleri ele alındığında şu tarihler ön plana çıkıyor;

KYK burs başvurusu geçtiğimiz yıl 28 Ekim'de başlamış ve 3 Kasım tarihine kadar devam etmişti. Bu yıl, sıkışıklığın önlenmesi amacıyla yurt ve burs başvurularının aynı tarihte alınması beklenirken, KYK burs başvurusunun 18 Ekim 2021 tarihine kadar başlaması bekleniyor.

Konuyla ilgili detaylar yayımlandığı taktirde haberimiz güncellenecektir.

KYK BURS BAŞVURUSU 11 ADIMDA NASIL TAMAMLANIYOR? 

11 adım sürecek olan KYK burs başvuru ekranında ilk adım başvuru bilgileri olacak. Bu adımdaki bazı uyarıları okuyup onaylayacak olan öğrenciler, sonraki aşamaya geçiş yapacak. 

İkinci adımda öğrencinin kimlik bilgileri istenecek. Burada kimlikte yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ya da yanlış varsa düzeltilmesi gerekiyor.

5

Üçüncü adımda öğrenim bilgileri, dördüncü adımda bilgilendirme mesajı, beşinci adımda adres bilgileri, altıncı adımda, özel durum bilgileri, yedinci adımda aile bilgileri, sekizinci adımda burs ya da kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri, dokuzuncu adımda Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri, onuncu adımda verilen bilgilerin önizlemesi, son adım olan on birinci adımda ise son işlem gerekecek.