2021 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman sona erecek?

2021 KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden memur adayları, konuyla alakalı olarak sorgulamalarını sürdürüyor. Memur olabilmek için tercih işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar KPSS tercih sonuçlarını beklemeye devam ederken, KPSS tercihlerini henüz yapmamış olanlar ise tercih işlemlerinin sona ereceği tarihi merak ediyor. Peki, 2021 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman sona erecek?

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2021 10:59
Değiştirme Tarihi: 07.07.2021 10:59
2021 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman sona erecek?

2021 KPSS tercih sonuçları, KPSS tercihlerinin yapılmasının ardından sorgulanmaya başladı. 8 Temmuz'da sona erecek olan KPSS tercih işlemlerinin ardından, adaylar sonuçların açıklanacağı tarih için beklemeye başlayacak. Peki, 2021 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman sona erecek?

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

KPSS-2021/1 tercihleri 8 Temmuz'da bitecek. Ardından ise ÖSYM yerleştirme işlemleri için tercihleri değerlendirmeye alacak. Tercih sonuçlarının temmuz ayının son haftası ya da ağustos ayının ilk haftasında açıklanması ön görülüyor. Ancak konuya dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA 

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.