2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi

2021 KPSS sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce kişinin memur olabilme hayaliyle katılım sağladığı KPSS sınavının ardından sonuçlar büyük bir heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 sınav takvimiyle birlikte KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki, 2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 11:18
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 11:18
2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan binlerce kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Memur olabilmek için KPSS sınavına giren birçok kişi, ÖSYM tarafından büyük bir merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, 2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ), 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ), 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları 16 Eylül 2021 tarihinde ilan edilecek.

KPSS sonuçları online sistem üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ,ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylarınadreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları veKPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

İlgili Sayfalar: Playlist