2021 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları hangi tarihte yapılacak?

2021 KPSS sınavı için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Binlerce memur adayının gireceği KPSS sınavı için hazırlıklar devam ederken, sınava katılım sağlayacak olan adaylar ise başvuru tarihlerini araştırıyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimi sonrasında, KPSS sınavı ve başvuru tarihleri belli oldu. Peki, 2021 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları hangi tarihte yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2021 13:40
Değiştirme Tarihi: 03.03.2021 13:40
2021 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları hangi tarihte yapılacak?

2021 KPSS sınav ve başvuru tarihleri, sınava katılım sağlayacak olan binlerce memur adayı tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birden fazla oturumla yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru tarihleri belirlendi. KPSS başvuruları bu yıl 28 Mayıs’tan itibaren yayımlanacak olan başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre yapılacak.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

2021-KPSS A Grubu Ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturumları 1 Ağustos’ta düzenlenecek.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 7 Ağustos ve 8 Ağustos’ta yapılacak.

ÖABT ise 15 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS başvuruları 2021 yılında 28 Mayıs tarihinde başlayacak ve 14 Haziran’da sona erecek. Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak. Sınavda adaylar cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretleyeceklerdir. Cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Cevap kâğıdı yerine soru kitapçığına yapılan işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmeyecektir. ÖABT’de yer alan yabancı dil sınavlarına ait sorular ilgili dilde hazırlanacaktır.