2021 KPSS başvuruları ne zaman bitecek? İşte ÖSYM KPSS takvimi

2021 KPSS başvuruları ne zaman hangi gün sona erecek sorusunun yanıtı, memur olabilmek için KPSS sınavına girecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 28 Mayıs tarihinde başlayan KPSS başvurularının sona ereceği tarihi merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapmaya devam ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman bitecek? İşte ÖSYM KPSS takvimi.

Yayınlanma Tarihi: 07.06.2021 10:00
Değiştirme Tarihi: 07.06.2021 10:00
2021 KPSS başvuruları ne zaman bitecek? İşte ÖSYM KPSS takvimi

2021 KPSS başvurularının ne zaman sona ereceğini merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Takvime göre 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 1 Ağustos, Alan Bilgisi oturumları 7 ve 8 Ağustos, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos'ta uygulanacak. Başvurular 14 Haziran'a kadar alınacak. Her bir oturum için sınav ücreti 90,00 TL olacak.

SINAV ÜCRETLERİ 

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ

(KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) : 22-23 Haziran 2021 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde ödenir.)

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK? 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 1 Ağustos, Alan Bilgisi oturumları 7 ve 8 Ağustos, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos'ta uygulanacak.

Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından 14 Haziran'a kadar yapılabilecek.

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK? 

Ödeme Yerleri:Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)