2021 İBB burs başvurusu ne zaman? İBB bursundan kimler faydalanabilir?

2021 İBB burs başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversiteli öğrenciler tarafından araştırılmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversiteli öğrencilere sağlanan burs imkanı için geri sayım başladı. Peki, İBB burs başvurusu ne zaman? İBB bursu ne kadar ve kimler faydalanabilir?

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 01.09.2021 10:53
2021 İBB burs başvurusu ne zaman? İBB bursundan kimler faydalanabilir?

2021-2022 eğitim yılının bşlamasına çok bir zaman kala binlerce üniversite öğrencisi İBB burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. İBB burs başvuruları için çok az bir zaman kala öğrenciler, burs imkanından kimlerin faydalanabileceğini merak ediyor. Peki, İBB burs başvurusu ne zaman? İBB bursu ne kadar ve kimler faydalanabilir?

İBB BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

2021-2022 Eğitim yılının başlamasına az bir süre kalmışken üniversite öğrencileri İBB burs başvuruları ile ilgili detayları merak ediyor. Burs olanaklarından faydalanmak isteyen öğrenciler İBB bursu hakkında bilgi almak için arayışa başladı.

2021-2022 eğitim yılı için İBB burs başvuruları henüz başlamış değil. Ancak konuyla ilgili tarih yayınlandığında sayfamızda yer vereceğiz.

İlgiyle takip edilen İBB bursunun miktarı da merak konusu. Öğrenci başı yıllık 3 bin 200 TL olarak belirlenmiş olan burs geçen sene 3’e bölündü ve öğrencilere 3 farklı ay içinde verilmişti.

İBB BURS BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak Öğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi Önlisans ya da Lisans öğrencisi olmak Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak

KİMLER BAŞVURUDA BULUNAMAZ?

Açık öğretimde okuyanlar Yüz kızartıcı bir sebeple hüküm giyenler Yüksek lisans ve doktora öğrencileri Uzaktan öğretim gören kişiler Ücretli değişim programında bulunanlar 25 yaşından büyükler Öğrenim görüyorken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar