2021 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? | ÖSYM EKPSS tercih sonucu sorgulama

2021 EKPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce aday, ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı takip ediyor. Sınava katılım sağlayarak tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylar, EKPSS tercih sonuçları için geri sayıma başladı. Peki, 2021 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM EKPSS sonuç sorgulama ekranı.

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2021 12:30
Değiştirme Tarihi: 26.01.2021 12:30
2021 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? | ÖSYM EKPSS tercih sonucu sorgulama

EKPSS tercih sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Bu yıl gerçekleşen EKPSS sınavının ardından, sınava katılım sağlayan binlerce aday, daha sonrasında tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz yıl şubat ayında açıklanan EKPSS tercih sonuçlarının bu yıl da hemen hemen aynı tarihlerde açıklanması bekleniyor. Peki, 2021 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM EKPSS sonuç sorgulama ekranı.

EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

EKPSS sonuç tarihi hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama henüz yok. Bir önceki süreçte tercihler 30 Kasım 2020'de son bulmuş, sonuçlar 17 Aralık 2020'de açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında 2021 EKPSS tercih sonuçlarının 5 Şubat gibi açıklanması bekleniyor.

EKPSS NEDİR?

“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

2021 EKPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

EKPSS sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

2021 ÖSYM SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ