2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan ve tercih işlemlerini gerçekleştiren yüzlerce aday tarafından sorgulanıyor. 27 Ağustos - 7 Eylül tarihleri arasında tamamlanan DGS tercihlerinin ardından, adaylar ÖSYM tarafından gelecek sonuç açıklamasını bekliyor. Peki, 2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2021 11:17
Değiştirme Tarihi: 07.09.2021 11:17
2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2021 DGS tercih sonuçları için geri sayım başladı. 27 Ağustos'ta başlayan ve 7 Eylül tarihinde sona erecek DGS tercihlerinin ardından sonuçların açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından yapılacak olan sonuç açıklamasının 1 hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Peki, 2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Tercih sonuçlarına ilişkin bir tarih bilgisi bulunmuyor.

7 Eylül 2021 tarihinde son bulacak tercihlerin ardından, sonuçların 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Resmi açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK

TERCİHLER NE ZAMAN BİTECEK? 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli DGS adaylarımız, 2021-DGS tercih işlemleri başlamıştır. Tercihlerinizi 27 Ağustos-7 Eylül 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim." ifadelerine yer verdi.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK? 

Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere Merkezimizde kesinlikle işlem yapılmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz.