2021 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından duyurulan tarih...

2021 bursluluk sınavının ne zaman yapılacağı, sınav başvurularını tamamlayan adaylar tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Nisan ayında yapılacak olan 2021 İOKBS sınavı, koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Peki, 2021 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından duyurulan tarih...

Yayınlanma Tarihi: 15.04.2021 16:13
Değiştirme Tarihi: 15.04.2021 16:13
2021 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından duyurulan tarih...

2021 bursluluk sınavının ne zaman yapılacağını yönelik tarih araştırması, sınav başvurularını tamamlayan adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2021 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından duyurulan tarih...

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada 25 Nisan’da yapılacak olan sınavın ertelendiğini duyurmuştu. Ancak hangi tarihte yapılacağı ile ilgili henüz bir tarih bilgisi verilmedi. İşte Bakan Selçuk’un açıklamasının tamamı…

Salgın nedeniyle ertelenecek sınav olup olmadığına ilişkin soru üzerine Selçuk, "1 milyon civarında öğrencimizin 25 Nisan'daki bursluluk sınavını erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Çünkü salgının durumuna bakmamız lazım. Geçen sene eylüle ertelemiştik. Yeni başlayacak öğretmenlerimizin 25 Nisan'daki Adaylık Kaldırma Sınavını da erteliyoruz." dedi.

SINAV GİRİŞ YERİ VE BELGESİ 

Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınav tarihinden en az 7 gün önce www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Fotoğraflı sınav giriş belgesi elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır.

Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, fotoğraflı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Doğal afet, yangın, karantina ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.