2021 AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınavı online mı olacak?

2021 AÖL sınav tarihleriyle ilgili araştırmalar internet üzerinden sürmeye devam ediyor. AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin yapılmasının ardından binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi sınav tarihlerini merak etmeye başladı. MEB tarafından yapılan açıklama sonrasında AÖL 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu. Peki, AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınavı online mı olacak?

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2021 10:37
Değiştirme Tarihi: 14.10.2021 10:37
2021 AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınavı online mı olacak?

AÖL 1. dönem sınavlarıyla ilgili tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Ekim tarihinde sona erecek. AÖL kayıtlarının bitmesine çok az bir zaman kala öğrenciler gözlerini sınav tarihlerine çevirdi. Peki, AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınavı online mı olacak? İşte MEB tarafından yapılan açıklama.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı 4 Aralık ve 5 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Pandemi koşullarının, aşılama oranındaki artış dolayısıyla hafiflemesi ve okulların yüz yüze eğitime açılma kararının alınması dolayısıyla önümüzdeki dönem içerisinde sınavların yüz yüze gerçekleşme beklentisi bulunuyor. Ancak nihai karar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklama ile netlik kazanacak.

2021 - 2022 eğitim öğretim yılı ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri 15 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldı.