2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?

2021 AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, AÖL sınavlarına katılan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Bugün itibariyle tamamlanacak olan AÖL sınavları için, MEB tarafından sınav sonuç tarihi verilip verilmediği merak ediliyor. Peki, 2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 12:10
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 12:10
2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?

2021 AÖL sınav sonuçları için geri sayım başladı. Yüz binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisinin katılım sağladığı AÖL sınavları bugün sona eriyor. Sınavların tamamlanmasıyla birlikte birçok öğrenci, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Peki, 2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

AÖL 2. dönem sınavları 29 Mart'ta son bulacak ancak henüz sonuçların açıklanacağı tarihe ilişkin bir açıklama yapılmış değil. Önceki sınavlarda 1 Mart tarihinde tamamlanmış, AÖL sınav sonuçları 11 Mart’ta erişime sunulmuştu. 

AÖL SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI? 

Yapılan açıklamada öğrencilerin yanlış ve doğru cevaplarına ilişkin detay paylaşılmayacağı belirtildi. Soru ve cevaplar açıklanmadı fakat bu hafta içinde paylaşılması bekleniyor. 

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN? 

2021 AÖL 3. dönem sınavlarının temmuz ayı içinde yapılması bekleniyor. Ancak sınav tarihlerinde ve takviminde değişiklik yapılması da gündemde.