2021 AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2021 AÖF sınav sonuçlarının ne zaman hangi gün açıklanacağını merak eden Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, konuyla alakalı internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte, AÖF sınavlarının ne zaman açıklanacağına yönelik bilgi verdi. Peki, 2021 AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2021 10:02
Değiştirme Tarihi: 10.06.2021 10:02
2021 AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2021 AÖF final sınavı sonuçları için geri sayım başladı. 29 Mayıs-07 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen AÖF final sınavlarının, sınav itirazları tamamlandıktan sonra açıklanacağı belirtildi. Peki, 2021 AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Anadolu Üniversitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "5-6-7 Haziran tarihlerinde düzenlenen sınavlara ilişkin sınava ve sınav sorularına itirazlar 10 Haziran Perşembe günü saat 23.59'a kadar Öğrenci Otomasyonu üzerinden yapılabilir." ifadelerini kullandı. Açıklamada itirazlar tamamlandıktan sonrası sonuçların açıklanacağı bilgisi paylaşıldı.

Ancak AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Vize sınavları 19 Nisan tarihinde sona ermiş sınav sonuçları ise 26 Nisan tarihinde erişime açılmıştı. Bu bilgiler göz önüne alındığında AÖF final sınavı sonuçlarının 14 Haziran'da açıklanması ön görülüyor.

AÖF SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR? 

AÖF sınav sonuçları açıklandığı zaman sınav sonuçları e Devlet ve https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ internet sitesi üzerinden öğrenilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından aşağıdaki link üzerinden sınav sonuç ekranına ulaşabilirsiniz.

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILIYOR? 

Sınava esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ya da öğrenci şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Sınavlar kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Öğrenciler, sınav esnasında yalnız bulunmak ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağından ya da herhangi bir kişiden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüdür.

Sınav başladıktan sonra aktif oturum içinde soruyu görme, sonraki soruya geçme gibi normal sınav akış işlemleri dışında; tarayıcıyı kapatma, sayfayı yenileme, sayfada geri tuşuna basma, tam ekrandan çıkma gibi herhangi bir işlemin yapılması anormal aktivite olarak değerlendirilir. Sınav sisteminde anormal aktivite tespit edildiğinde öğrenciye uyarı verilebilir. İşlemin tekrarlanması durumunda öğrencinin sınavı sonlandırılabilir.Sınavda Uygulanacak Kurallara aykırı hareket edilmesi, anormal aktivitelerin tespit edilmesi, öğrenciden kaynaklanan teknik sorunlar ve benzeri nedenlerle sınavın tamamlanamamasının sorumluluğu öğrenciye aittir.