2020 YKS soruları (TYT, AYT, YDT) ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

2020 YKS soruları (TYT, AYT, YDT) ÖSYM'nin resmi web sitesi olan AİS sayfasında ne zaman yayınlanacak? İki önemli sınav sona erdi, gözler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web sitesine çevrildi.

Yayınlanma Tarihi: 28.06.2020 15:23
Değiştirme Tarihi: 28.06.2020 15:23
2020 YKS soruları (TYT, AYT, YDT) ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

2020 YKS sorularının ne zaman yayınlanacağı, "TYT ve AYT" üzerine meraklı bekleyiş ne zaman sona ereceğini Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi şu ana dek resmi bir açıklama yapmazken, cevapların nerede yayınlanacağı biliniyor!

27 Haziran 2020 tarihinde başlayan sınavlar, 28 Haziran 2020 tarihinde sona erdi. ÖSYM sınav takviminde önceden yayınlanan üniversite sınav takvimi içerisinde sınava dair sorular ve cevaplara dair yayınlanma tarihi bulunmuyor.

Sorular ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM'nin yaptığı sınavlara bakıldığında sorular pazar akşamı veya pazartesi günü yayınlanıyor. ÖSYM sınav sorularını iki yerde gösteriyor!

Sınav sorularının hepsi yayınlanacak mı?

ÖSYM sınav sorularını iki yerde gösteriyor: Resmi web sitesinde, AİS sayfasında. Resmi web sitesinde soruların yüzde 10'u yayınlanırken, AİS sayfasında sınava girenler şifrelerini girerek tüm soruları görebilir.

ÖSYM AİS SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonuçları ne zaman, hangi saatte yayınlanacak?

YKS sonuçları, ÖSYM sınav takvimine göre bundan bir ay sonra, 28 Temmuz 2020 tarihinde yayınlayacak. ÖSYM sonuç sayfasında öğrenciler ve adaylar sonuçlarını görebilecek. Saat kaçta yayınlanacak sorusuna ÖSYM net cevap vermiyor. Geçmiş yıllara bakıldığında sonuçlar 17:00'den sonra yayınlanırken, 2018 yılında sonuçlar gece 00:00 tarihinde açıklandı.

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

Sonuçlar 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklandıktan sonra ÖSYM AİS sayfasında üniversite tercihleri, Ağustos ayının ikinci hafta açıklaması bekleniliyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, tercih başvuru duyurusunu resmi web sitesinde yayınlar yayınlamaz haber içeriğinde yer alacak!
 

Etiketler: yks - ösym - yks soruları