2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman?
Yayınlanma Tarihi: 19.11.2019 10:30 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2019 10:30

2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı birçok vatandaşın merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. Hem dini vazifelerini yerine getirmek hem de Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek için tatil planlarına başlayan vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. İşte Ramazan ayı tarihi.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı için araştırmalar başladı. Üç Aylar'ı uğurladığımız ay olan Ramazan ayında birçok fazilet yerine getirilecek. Peki, 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

İslam dünyasının sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre; 2020 yılında 24 Nisan'da başlayacak ve 23 Mayıs'da son bulacak. 24 Mayıs'ta ise ramazan bayramının birinci günü idrak edilecek.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ 

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.