2020 Oscar adayımız 7. Koğuştaki Mucize filmi oldu!

Türkiye'yi 93. Akademi Ödülleri'nde temsil edecek film belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Seçici Kurul tarafından belirlenen film "7. Koğuştaki Mucize" film oldu. Vizyona çıktığı günlerde 5 milyonu aşan izleyici sayısına aşan film, yurtdışında da büyük beğeni kazanmıştı.

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2020 19:14
Değiştirme Tarihi: 10.11.2020 19:14
2020 Oscar adayımız 7. Koğuştaki Mucize filmi oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 93'üncü Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayını belirledi. Buna göre ülkemizi En İyi Uluslararası Film Oscar adayı dalında temsil edecek film, Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi oldu.

Seçici Kurul'un bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliğine başvuran 23 film değerlendirildi. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi, kurul tarafından Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirlendi.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI

Türkiye'nin Oscar adayı olan film, kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal ve Yurdaer Okur başta olmak üzere başarılı pek çok oyuncu yer alıyor.