2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı binlerce memur adayı tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Memur olabilme hayaliyle girecekleri KPSS sınavı için çalışmalarını sürdüren vatandaşlar ÖSYM'den gelecek tarih bilgisini bekliyor. Peki, KPSS ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 10:15
Değiştirme Tarihi: 13.11.2019 10:15
2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

KPSS sınav tarihi için araştırmalar sürmeye devam ediyor. Memur olabilmek için hazırlanan binlerce vatandaş, ÖSYM tarafından yayınlanacak olan 2020 sınav takvimini bekliyor. Peki, KPSS sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM açıklama yaptı mı?

KPSS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS'nin lise mezunlarına yönelik oturumları, 2 yıldan bir yapılıyor. KPSS ortaöğretim oturumu, 2019 yılında yapılmayacak. Sınav ÖSYM tarafından 2020 yılında organize edilecek. Söz konusu sınav için başvuru tarihi ve sınav süreci netleşince, tüm detaylara haberimizde yer vereceğiz.

ÖNLİSANS VE LİSE KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KPSS sınav başvurularına yönelik bilgiler henüz belli olmadı. Ancak, geçtiğimiz yıl başvuru işlemleri şu şekilde yapılmıştı;

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacak. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklar. Adaylar, başvuru merkezinden yapacakları başvuruda başvuru hizmeti ücreti ödeyecekler.