2019 YKS başvuruları için yarın son gün! YKS ücreti hangi bankalara yatırılacak?

2019 YKS başvuruları için son gün ne zaman sorusunun yanıtı, üniversite adayları tarafından sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruyla birlikte öğrencilere hatırlatma yapıldı. YKS başvuruları 6 Mart Çarşamba günü sona erecek. Peki, YKS ücreti hangi bankalara yatırılacak?

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2019 10:00
Değiştirme Tarihi: 05.03.2019 10:00
2019 YKS başvuruları için yarın son gün! YKS ücreti hangi bankalara yatırılacak?

2019 YKS başvuruları için zaman daralıyor. Güzel bir üniversitede okuma hayaliyle hazırlıklarını sürdürmeye devam eden öğrenciler, YKS oturumu olan AYT ve TYT sınavlarına girebilmek için başvurularını tamamlamaları gerekiyor. ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte öğrencilere hatırlatma yapıldı. YKS başvuruları 6 Mart Çarşamba günü saat 23.59'da sona eriyor. Peki, YKS ücreti hangi bankalara yatırılacak?

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

2019-YKS Kılavuzuna Erişim: Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 7 Mart 2019 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 7 Mart 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Haber ile ilgili metin girin!.

HANGİ BANKALARDAN ÖDEME YAPILACAK?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)