2019 YDS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

2019 YDS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2019 14:47 | Değiştirme Tarihi: 19.04.2019 14:51

2019 YDS cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte erişime açıldı. 24 Mart tarihinde uygulanan YDS sınavının sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. YDS cevap kağıtları ve aday cevaplarına https://ais.osym.gov.tr adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

24 Mart 2019 tarihinde 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Nisan 2019 tarihinde saat 14.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

YDS CEVAP KAĞIDI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM DUYURDU

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.