2019 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2019 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2019 16:29 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2019 16:29

2019 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, binlerce askeri öğrenci adayı tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Peki, ÖSYM tarafından MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2019 MSÜ sınav yerleriyle ilgili araştırmalar sürmeye devam ediyor. 7 Nisan tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) için sınav yeri bilgisi merak ediliyor. Peki, 2019 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre; 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, 7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) yapılacak.

MSÜ SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Geçtiğimiz yıl MSÜ sınavı için giriş belgeleri, sınav tarihinden 9 gün önce paylaşılmıştı. Geçtiğimiz yıla bakıldığında bu yılki MSÜ sınav yerlerinin mart ayının sonlarına doğru açıklanması bekleniyor.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecekler.

Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.

Şaşırtan dostluk! Görenler hayret ediyor

Güney Afrika’da vahşi hayvanları koruma görevlisi Lisa Tora Jaqueline Kytösaho’nun, yırtıcı çitalarla kurduğu yakın dostluk dikkat çekiyor.

Süper Ay nedir? Süper Ay ne zaman saat kaçta izlenecek?

Süper Ay nedir, ne zaman izlenecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Gökyüzünü aydınlatacak olan Süper Ay 20-21 Mart tarihinde ortaya çıkacak ve gökyüzünde yüzde 30 daha parlak gözükecek.

20 mart 2019 Denizli (Acıpayam) depremi merkez üssü neresi?

20 Mart Çarşamba Denizli Acıpayam’da 5,5 büyüklüğünde deprem oldu. Bazı binalar yıkıldı ya da hasar gördü. Depremde can kaybı olmazken, yaralanan insanlar oldu. Peki, Acıpayam nerede? Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, Denizli’De olan depremi bildi mi? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.

Türkiye için tarih vermişti! Doğru çıktı

Hoogerbeets yaptığı deprem tahminleriyle gündeme konu olmaya devam eden isimler arasında yer alıyor. Yeni nesil deprem tahmincisi olan Hoogerbeets'ın Türkiye için yaptığı tahmin yine doğru çıktı. İşte detaylar.