2019 EKPSS tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2019 EKPSS tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?
Yayınlanma Tarihi: 09.12.2019 11:08 | Değiştirme Tarihi: 09.12.2019 11:08

2019 EKPSS tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak sorusunun yanıtı birçok engelli vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, 2019 EKPSS tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak?

Sosyal medyada yayılan iddialara göre, 2019 EKPSS tercihleri 11 Aralık'ta alınamaya başlanacak. Engelli atamalarının tarihiyle ilgili ilk açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan gelmişti. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde konuşan Selçuk, "Kamu kurum ve kuruluşlarımızdan topladığımız talepler neticesinde aralık ayının son haftasında engelli kardeşlerimizin kamu kurumlarına atanması için bir kura töreni düzenleyeceğiz." ifadesinde bulunmuştu.

EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.